Rekuperacja i piece gazowe
Wykonujemy instalacje rekuperacji i montujemy piece gazowe. Sprawdź poniżej co musisz wiedzieć planując instalację rekuperacji w Twoim domu lub ogrzewania piecem gazowym.

Rekuperacja - wentylacja mechaniczna z wymianą ciepła

Rekuperacja jest to mechaniczna wentylacja za pomocą której możemy odzyskać ciepło z budynku. W klasycznej wentylacji większa część ciepła ucieka bezpowrotnie kanałami wentylacyjnymi. W procesie rekuperacji odzyskujemy część ciepła dzięki temu zmniejszamy rachunki za ogrzewanie. 

Rekuperator to urządzenie, które ogrzewa i wymienia powietrze nawiewane do budynku za pomocą ciepłego powietrza, które jest w tym samym czasie wywiewane z budynku. Dzięki temu w budynku dochodzi do wymiany powietrza z zanieczyszczonego na czyste, lecz dodatkowo czyste powietrze jest ogrzane powietrzem ciepłym - pochodzącym z ciepłego powietrza znajdującego się już w budynku. 

 

 

Jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, które oszczędza energię włożoną w podgrzanie budynku i nie powoduje negatywnych strat ciepła podczas wentylacji. Wymiana ciepła dwóch strumieni ma miejsce w rekuperatorze. Trzeba tu zaznaczyć, że oba strumienie powietrza się nie mieszają, a strumień zimny ogrzewa się strumieniem ciepłym. 

Instalacje rekuperacyjne najlepiej wykonywać już na etapie projektu lub w trakcie budowy domu, gdyż w tym momencie jest możliwość wygodnego i efektywnego położenia instalacji rekuperacyjnej w ścianach i sufitach pomieszczeń. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat rekuperacji.