Rekuperacja i piece gazowe
Wykonujemy instalacje rekuperacji i montujemy piece gazowe. Sprawdź poniżej co musisz wiedzieć planując instalację rekuperacji w Twoim domu lub ogrzewania piecem gazowym.

Rekuperacja - wentylacja mechaniczna z wymianą ciepła

Rekuperacja jest to mechaniczna wentylacja za pomocą której możemy odzyskać ciepło z budynku. W klasycznej wentylacji większa część ciepła ucieka bezpowrotnie kanałami wentylacyjnymi. W procesie rekuperacji odzyskujemy część ciepła dzięki temu zmniejszamy rachunki za ogrzewanie. 

Rekuperator to urządzenie, które ogrzewa i wymienia powietrze nawiewane do budynku za pomocą ciepłego powietrza, które jest w tym samym czasie wywiewane z budynku. Dzięki temu w budynku dochodzi do wymiany powietrza z zanieczyszczonego na czyste, lecz dodatkowo czyste powietrze jest ogrzane powietrzem ciepłym - pochodzącym z ciepłego powietrza znajdującego się już w budynku. 

 

 

Jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, które oszczędza energię włożoną w podgrzanie budynku i nie powoduje negatywnych strat ciepła podczas wentylacji. Wymiana ciepła dwóch strumieni ma miejsce w rekuperatorze. Trzeba tu zaznaczyć, że oba strumienie powietrza się nie mieszają, a strumień zimny ogrzewa się strumieniem ciepłym. 

Instalacje rekuperacyjne najlepiej wykonywać już na etapie projektu lub w trakcie budowy domu, gdyż w tym momencie jest możliwość wygodnego i efektywnego położenia instalacji rekuperacyjnej w ścianach i sufitach pomieszczeń. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat rekuperacji.

 

 

Kotły gazowe

W naszej ofercie znajdziesz również montaż kotłów gazowych. Wykonujemy od podstaw całą instalację, przygotowując kocioł gazowy do pracy. Kocioł obsługuje centralne ogrzewanie oraz zasobnik ciepłej wody użytkowej. Instalujemy kotły gazowe znanej i profesjonalnej firmy Vaillant, które posiadają wewnętrzny sterownik kontrolujący temperaturę w Twoim domu. Sterowanie zapewnia ekonomiczną i automatyczną pracę całego układu, co sprowadza się do zminimalizowania kosztów za gaz. Poniżej możesz zobaczyć nasze najnowsze realizacje. Zapraszamy do kontaktu, przedstawimy ofertę, pomożemy dobrać kocioł, wykonamy kompleksową instalację. 

 

 

Kocioł gazowy Vaillant
W ostatnim czasie realizowaliśmy montaż kotła gazowego firmy Vaillant. Szukasz wykonawcy instalacji profesjonalnych rozwiązań w zakresie montażu instalacji ogrzewania gazowego? Skontaktuj się z nami...