Kotły pelletowe
Pellet jest opałem powstałym ze sprasowanych pod wysokim ciśnieniem odpadów drzewnych: wiór, zrębków, trocin. Jest to granulat o wartości opałowej zbliżonej do  drewna dzięki temu w czasie spalania powstaje z niego niewielka ilość popiołu. 

Kocioł na pellet - czystość i wygoda

Kotły na pellet są coraz popularniejsze - posiadają więcej zalet od klasycznych pieców na ekogroszek. Są znacznie czystsze i bardziej ekonomiczne.

 

Pellet jest czysty, gdyż są to granulaty sprasowanego drzewa. Podczas użytkowania nie pylą się i nie brudzą, tak jak ma to miejsce w piecu na ekogroszek. Dodatkowo proces spalania jest czystszy, gdyż nie tworzą się znaczne ilości popiołu. Popiół z procesu spalania pelletu przypomina swoim wyglądem popiół papierosowy i jest go bardzo mało. 

 

Pellet jest bezpieczny i może być składowany w dowolnym miejscu takim jak garaż, drewutnia, komórka lub pod wiatami. Jest pakowany w worki po 15 kg dla łatwego załadunku paliwa do zasobnika kotła. 

 

Długie przechowywanie nie wpływa na utratę właściwości i kaloryczności, gdyż pellet nie wchłania wilgoci.

Zasada pracy kotła pelletowego

Piece na pellet zawierają zasobnik na paliwo połączony specjalną rurą z palnikiem. Za jej pomocą pellet bezpiecznie trafia do paleniska w odpowiedniej ilości. Dobre kotły pelletowe posiadają dodatkowo automatyczny system czyszczenia palnika. 

 

Kotły na pellet są całkowicie automatyczne Komputer kotła wg potrzeb wykona rozpalanie i wygaszanie oraz czyszczenie palnika. Kocioł po wygaszeniu sam się rozpali lub po osiągnięciu zadanej temperatury wygasi. Cały proces jest bardzo krótki dzięki temu kocioł staje się bardziej ekonomiczny. 

 

W naszej ofercie proponujemy Państwu kotły pelletowe firm tekla oraz dworek i kotłostal. Serdecznie zapraszamy do kontaktu, w celu ustalenia kosztorysu i montażu wybranego przez Państwa modelu. Doradzimy i odpowiemy na wszystkie pytania. Dodatkowo pomożemy we wszystkich formalnościach jeżeli chodzi o dofinansowanie czy kredyt. Nasi fachowcy dobiorą odpowiedni kocioł i oprzyrządowanie do Państwa potrzeb. Serdecznie zapraszamy do naszego sklepu, gdzie można zobaczyć dowolny rodzaj kotła.